Doborowe auta – nabędziesz je na szczególnych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w splendorze, to kłopotliwe, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Wskutek tego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, jakie dawniej były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, by odzyskać chociaż drobną część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje doborowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną nabyć samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć luksus i zadumać się nad blaskiem innych. Niejednokrotnie, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć wozem, który dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I naturalnie w przypadku wozów wytwornych, które zostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie internetowej cars prezentujemy takie przypadki.

Licytacje samochodów doborowych cieszą się obfitym zainteresowaniem. I nie chodzi tu wyłącznie o auta najnowszej generacji – nieraz się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jednakowoż mające jakąś własną historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              trip

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              technology

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *